کوتاه از استاندارد :

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران: احداث آزمایشگاه فرآورده‌های نفتی در بندر گناوه مدنظر است

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: احداث یک آزمایشگاه مجهز فرآوردهای نفتی در استان بوشهر در برنامه کاری این سازمان در سال آینده قرار دارد که بندرگناوه یکی از گزینه های محل احداث این آزمایشگاه است.

نیره پیروزبخت در نشست با فرماندار گناوه افزود: بدین منظور پیگیری های لازم با وزیر نفت خواهم داشت تا درصورت همکاری این آزمایشگاه در بوشهر یا گناوه احداث شود.

وی گفت: وزارت نفت تعامل خوبی با این سازمان دارد و استاندار بوشهر نیز اعلام کردند که با مسوولان ذی ربط نفت در این ارتباط پیگری خواهند کرد.
وی اظهارکرد: وزارت نفت در سه سال پیش نیز برای اجرای یک پروژه آزمایشگاهی در بندر شهیدرجایی هرمزگان همکاری و تفاهم نامه ای با سازمان استاندارد امضا کرد که روند عملیاتی آن مدتی متوقف اما با هماهنگی های بعمل آمده این امر بزودی اجرایی خواهدشد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: یکی از برنامه های ویژه این سازمان متمرکز شدن در مراکزی نظیر شهرستان گناوه است که هم اینک به یک قطب واردات بخصوص قطعات خودرو در کشور تبدیل شده است.
وی بیان کرد: باتوجه به اینکه استاندارد گناوه از ساختمان مناسب برخوردار نیست و برای صدور مجوز ساخت نیز مشکلاتی داریم اما پیگیری های لازم برای صدور مجوز ساخت انجام خواهد شد.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر نیز گفت: استاندارد نقش و جایگاه ویژه ای در تسریع، توسعه و تسهیل کار گمرکات ایفا می کند و 80 درصد اظهارنامه های وارداتی از گمرک وارد استاندارد می شود تا بررسی، تعیین ماهیت و ترخیص شوند.
محمدرحیم بهره مند افزود: شهرستان گناوه یکی از بنادر فعال تجاری در امر صادرات و واردات است که بصورت ویژه باید به آن نگاه شود.
وی افزود: ساختمان فعلی استاندارد گناوه درخور شان این سازمان نیست و دراین ارتباط پیگیری های لازم برای احداث ساختمان مناسب انجام شده است.
وی گفت: زمین برای ساخت ساختمان استاندارد گناوه تامین شده و نیاز به صدور مجوز دارد که امیدواریم این مشکل با همت رییس سازمان ملی استاندارد حل شود.
فرماندار گناوه گفت: این شهرستان دارای ظرفیت های فراوانی از جمله تجارت و گردشگری است که به عنوان محورهای توسعه ای این منطقه بشمار می اید.
عبدالنبی یوسفی افزود: بندرگناوه بزرگترین بندر سنتی تجاری ایران قریب به 800 شناور در امر تردد کالا دارد و بیش از چهارهزار فروشگاه عرضه کالای خارجی در مرکز شهر دارد.
وی گفت: قرارگرفتن این شهرستان در مسیر عبور 95 درصد از خط صادرات نفت کشور به جزیره خارک و همچنین پشتیبانی در تامین مایحتاج ضروری ساکنان جزیره خارک، ارتقای گمرک این بندر به اداره کل و راه اندازی خط کانتینری مستقیم کالا از چین به گناوه از دیگر مزیت های این منطقه است که باید مسوولان نگاه ویژه ای به آن داشته باشند.
قدرت اله شاهین زاده مدیر استانداردگناوه نیز عملکرد و نیازهای این اداره را در گزارشی ارایه داد.

image_pdfimage_print