کوتاه از استاندارد :

9 آزمایشگاه استاندارد بوشهر دارای گواهینامه 17025 هستند

مدیرکل استاندارد استان بوشهر از اخذ گواهینامه استاندارد 17025 توسط 9 آزمایشگاه همکار استاندارد در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره‌مند افزود: آزمایشگاه نیرو گستر لیان به عنوان نهمین آزمایشگاه همکار استاندارد استان بوشهر موفق به اخذ گواهینامه 17025 در زمینه‌های لوازم تحریر و لوازم خانگی شد.

وی نقش ارتقا و افزایش توان آزمایشگاه‌های استاندارد را در تحقق شعار «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» بسیار مهم و تأثیرگذار عنوان کرد و اظهار داشت: نتایج آزمون‌هایی که توسط آزمایشگاه‌های دارای گواهینامه تأیید صلاحیت بر اساس استاندارد 17025 صادر می‌شود، در سراسر جهان معتبر و دارای ارزش است.

بهره‌مند ادامه داد: پیش از این، 8 آزمایشگاه استاندارد بوشهر در حوزه‌های غذایی، شیمی، پتروشیمی و ساختمانی موفق به اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت بر اساس استاندارد 17025 شده بودند.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر در پایان با اشاره به این که آزمایشگاه‌های همکار اداره کل استاندارد بوشهر از جایگاه بسیار مطلوبی در کشور برخوردار هستند، گفت: در حال حاضر تعداد 45 آزمایشگاه همکار استاندارد در بیش از 120 زمینه آزمایشگاهی در بوشهر فعال هستند که باعث شده از استان بوشهر به عنوان قطب آزمایشگاهی جنوب کشور یاد شود و یکی از نقاط قوت استان در زمینه توسعه صنعت، تجارت و بازرگانی است.

image_pdfimage_print