کوتاه از استاندارد :

آموزش word : قالب بندی فونت

دستور FONT:

این دستور برای اعمال تنظیمات بیشتر  بر روی قلم متن نوشتاری به کار می رود. اجرای این دستور منجر به باز شدن کادری تحت عنوان Font می شود. دستور فونت با استفاده از کلید های میانبر Ctrl+D اجرا می شود همچنین برای اجرای این دستور از علامتی که در کنار منوی فونت می باشد استفاده کنید.

word 2013 font

کادر فونت داری دو سربرگ Font و Advanced که شرح هریک از گزینه های آن بدین شرح می باشد:

word 2013 font step 2

Latin Text: تنظیمات مربوط به قلم های ​Latin در این بخش وجود دارد.

Font: تنظیم نوع قلم متون تایپ شدنی از طریق این کرکره انجام می شود.

Font Style: برخی از تنظیمات سبک های قلم متون لاتین در این بخش انجام می شود.

Size: تنظیم سایز قلم لاتین تایپ شده در این بخش انجام می شود.

Complex Scripts: تنظیمات مربوط به قلم های مرکب در این بخش وجود دارند. قلم های مرکب عبارتند از ترکیب قلم های فارسی لاتین و غیره، Font و Font Style و Size، تنظیمات مربوط به انتخاب قلم، سبک قلم ها و سایز در این قسمت صورت می گیرد 

All Text: سه تنظیم موجود در این قسمت بر روی تمامی قلم ها اعمال می شود .

Font Color: تنظیم رنگ قلم ها 

UnderLine Style: تنظیم نوع خطی که در اثر فعال کردن دستور UnderLine  زیر متون درج می شود. 

Underline Color: تنظیم رنگ خطی که در فعال کردن دستور UnderLine زیر متون درج می شود. 

Efffect:  در این بخش مواردی از جلوه های ویژه که می توان به متن اعمال کرد وجود دارند  کافیست در هر مورد پس از علامت دار کردن جلوه مورد نظر به قسمت پیش نمایش نیز دقت کنید.

Preview: پیش نمایشی از تنظیمات انجام شده در این سربرگ در این قسمت به نمایش در می اید. 

Set Az Defualt: اگر برر روی این دکمه کلیک کنید با کادر زیر روبرو خواهید شد که ایا مایل به تغییر پیش گزیده نوع خط به پیش گزیدهArial ، pt 11 ، پوشاندن رنگ نوع خط سفید  pt 11 می باشیم. این تغییر همه نوشتارهای براساس الگو نرمال را اثر خواهد گذاشت.

سربرگ  Advanced :

Scale:  تنظیم مقیاس کشیدگی حروف  

Spacing: تنظیم فاصله بین حروف در این قسمت صورت می گیرد این کار با استفاده از سه گزینه Normal(معمولی)، Expanded(گسترش یافته) و Condensed(پراکنده) امکان پذیر است همچنین می توانید این کار را از طریق وارد کردن یک عدد در فیلد By انجام دهید. 

POsition:تنظیم موقعیت قرارگیری متن از لحاظ عمودی در این قسمت انجام می شود این کار با استفاده از سه گزینه  Normal(معمولی)، Raised(برانگیخته) و Lowered(پایین آورده شده) امکان پذیر است همچنین می توانید این کار را از طریق وارد کردن یک عدد در فیلد By انجام دهید.

Kerning Fore Font: این گزینه به صورت اتوماتیک مقدار فضای بین ترکیبات ساخته شده کاراکترها را تنظیم می کند.بدین گونه که اگر مثلا در حین تایپ اشتباهی بین دو حرف فاصله ای بیش از حد افتاد این گزینه آن را به صورت خودکار  تنظیم می کند. اما به یاد داشته باشید که این گزینه مخصوص حروف انگلیسی می باشد و در تایپ فارسی کاربرد زیادی ندارد ب همین دلیل سعی کنید که تا حد امکان  از انتخاب آن خودداری کنید.

 

منبع: subsun.ir

image_pdfimage_print