کوتاه از استاندارد :

استاندارد بوشهر برگزار کرد: برگزاری دوره آموزشی خشونت علیه زنان+تصاویر

دوره آموزشی یک روزه خشونت علیه زنان با حضور کلیه همکاران خانم اداره کل استاندارد بوشهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛  پروین یزدان پرست مدرس این دوره افزود: خشونت علیه زنان فقط به کتک زدن و تنبیه‌های جسمی گفته نمی‌شود. کلمات توهین‌آمیز، شک، بدبینی که در جماعت مردانه آن را خوش‌غیرتی می‌دانند همان خشونتی است که بر زنان – به اصطلاح مردان، «ضعیفه» – اعمال می‌شود و هیچ‌گاه هیچ‌کس نمی‌فهمد این زن از چه درد می‌کشد و چه می‌خواهد و چه رویاهایی در سر دارد.

وی گفت: بخش اعظم جامعه را زنانی تشکیل داده‌اند که هیچ از خود و حقوقشان نمی‌دانند و زن خوب بودن را در کدبانو بودن، شستن، رفتن، پختن و بچه‌داری می‌دانند و دلشان خوش است چه موجودات از خود گذشته پاکی هستند و بهشت زیر پای آنها است.

 وی ادامه داد:خشونت علیه زنان در همه طبقات اجتماعی، اقتصادی، نژادی، سنی و جغرافیایی یافت می شود. اما در برخی از گروه ها شایع تر است. خشونت بازتابی از حس پرخاشگری است. خشونت خانگی نوع خاصی از خشونت است که در سطح خانواده اعمال و منجر به آسیب یا رنج جسمی، روانی و جنسی می شود.

   یزدان پرست یاد آوری کرد:زنان در همه دوران زندگی خود ممکن است با خشونت روبه‌رو شوند. علاوه بر همسر، پدر و برادر و حتی فرزندان پسر نیز می‌توانند به زن خشونت کنند.

تعداد شرکت کنندگان این دوره 20 نفر و با توجه به مدت زمان برگزاری دوره در 3 ساعت ، ساعت آموزشی 60 نفر در ساعت منظور گردید .

 

image_pdfimage_print