کوتاه از استاندارد :

رئیس هیأت مدیره انجمن بتن ایران در بوشهر؛ استانداردهای جهانی در تولید بتن رعایت نمی‌شود

رئیس هیأت مدیره انجمن بتن ایران در استان بوشهر گفت: در حالی که در تولید سیمان هم‌پای استانداردهای جهانی هستیم، اما به دلیل رعایت‌‌نکردن استانداردهای جهانی برای تولید بتن، با چالش‌های گسترده‌ای مواجه شده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ دکتر محسن تدین در بتن در شرایط خلیج‌فارس در بوشهر اظهار داشت: در حالی که در تولید سیمان هم‌پای استانداردهای جهانی هستیم اما به دلیل رعایت‌‌نکردن استانداردهای جهانی برای تولید بتن، با چالش‌های گسترده‌ای در این بخش مواجه شده‌ایم.

وی اضافه کرد: این شرایط سبب شده تا در بخش ساختمان‌سازی با مشکلات عدیده‌ای مواجه باشیم که ضروری است آموزش‌های لازم به فعالان این بخش انجام شود.

رئیس هیأت مدیره انجمن بتن ایران یادآور شد: در تولید بتن باید شرایط جغرافیایی و اقلیمی منطقه‌ای نیز مدنظر قرار گیرد تا بر اساس آن بتنی با دوام تولید شود.

وی یادآور شد: استفاده از روان‌کننده‌های معدنی مجاز به بتن به شهرهای ساحلی ایران به دلیل نرخ بالای فرسایش سفارش و تأکید می‌شود، اما در بازرسی‌ها، گاهی متوجه می‌‌شویم که چندان رعایت موضوع نمی‌گردد که تذکرات لازم داده می‌شود.

تدین تأکید کرد: وضعیت ساخت بتن در استان بوشهر در مجموع مورد تأیید انجمن بتن ایران است اما با گذاشتن دوره‌های آموزشی می‌توان در زمینه صادرات بتن با کیفیت گام‌های اساسی برداشت.

گفتنی است اولین سمینار آموزشی و تخصصی «بتن در شرایط خلیج‌فارس» با همکاری استاندارد، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و شرکت معیار سنجش لیان با حضور تولیدکنندگان و انبوه‌سازان این استان، در بوشهر برگزار شد.

image_pdfimage_print