کوتاه از استاندارد :

طرح بازرسی مراکز عرضه سیلندرهای گاز مایع استان بوشهر اجرا می‌شود

مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: طرح بازرسی مراکز عرضه سیلندرهای گاز مایع استان بوشهر اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛محمدرحیم بهره‌مند افزود: به‌زودی طرح بازرسی از مراکز عرضه سیلندرهای گاز مایع استان بوشهر آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اجرای این طرح با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، بیان کرد: حفظ امنیت و ایمنی شهروندان و همچنین نوسازی سیلندرها از مهمترین اهداف اجرای این طرح است که در دو فاز اجرا می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به اینکه در فاز نخست طرح، سیلندرهای معیوب شناسایی و به شرکت‌های شارژ سیلندر مایع ارجاع می‌شود، اضافه کرد: سیلندرهای غیراستاندارد در فاز دوم این طرح جمع‌آوری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پس از اجرای فاز دوم طرح با عرضه‌کنندگان سیلندرهای غیراستاندارد برخورد می‌شود، بیان کرد: سیلندرهای گاز مایع باید دارای شیر سالم و عدم نشتی باشند که در غیر این صورت معیوب هستند.

بهره‌مند از بررسی وضعیت استاندارد و نکات ایمنی مراکز فروش و عرضه این سیلندرها در قالب این طرح خبر داد و افزود: در سطح استان بوشهر ۱۵۸ مرکز عرضه سیلندرهای گاز مایع فعالیت دارند که مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته به علت استاندارد نبودن شرایط، شاهد وقع ۵۳ حادثه آتش‌سوزی برای سیلندرهای گاز و پیک‌نیک‌ها بودیم.

image_pdfimage_print