کوتاه از استاندارد :

جهانبخش سنجابی: لزوم تطابق بیشتر استاندارد های ملی و بین المللی+تصاویر

معاون ارزیابی و کیفیت سازمان ملی استاندارد در نشست مشترک خود با اعضای اتاق بازرگانی استان بوشهر ضمن تاکید بر لزوم حمایت از بخش خصوصی و مرتفع سازی مشکلات آنان، گفت: یکی از مشکلات بازار ایران، عدم انطباق برخی از استانداردهای ملی و بین المللی است که موجب شده تا در نهایت، مشتریان کلاهای مذکور از دست بروند و این امر نشان دهنده لزوم تطابق بیشتر استانداردهای ملی با استانداردهای بین المللی است.

جهانبخش سنجابی شیرازی با تاکید بر جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور عنوان داشت: 4 گروه کالاهای قاچاق مشخص شده و طرح نشان دار کردن کالاهای استاندارد و غیر استاندارد به زودی اجرا خواهد شد.

مدیر کل استاندارد استان بوشهر نیز یکی از مشکلات بازرگانان وارد کننده را، زمان طولانی جوابدهی دستگاه های اجرایی همچون گمرک و استاندارد برشمرد و گفت: تدابیری اندیشیده شده تا این زمان به حداقل ممکن رسیده و نمونه برداری ها در اسرع وقت بررسی گردد.

محمد رحیم بهره مند با اشاره به لزوم ساماندهی وضعیت عرضه خرما در بازار عنوان داشت: عرضه خرمای غیر استاندارد موجب مشکلات زیادی در این بخش شده است که این امر مستلزوم توجه ویژه به این مقوله است.

image_pdfimage_print