کوتاه از استاندارد :

سرمایه گذاری 1200 میلیارد ریالی در آزمایشگاه های استاندارد استان بوشهر+تصاویر

معاون ارزیابی و کیفیت سازمان ملی استاندارد در نشست مشترک خود با آزمایشگاه های همکار استاندارد استان بوشهر، یکی از اقدامات درخشنده این سازمان را تعامل و همکاری با بخش خصوصی عنوان داشت و گفت: در راستای حمایت از بخش خصوصی به زودی تعرفه های کاری این بخش افزایش یافته و تا سال 97 به میزان واقعی و مطلوب خود خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ جهانبخش سنجابی شیرازی افزود: در حال حاضر به ازای هر پرسنل ادارات استاندارد، 15 نیرو به شکل غیر مستقیم در شرکت های همکار استاندارد فعالیت می کند.

مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد نیز در این نشست با اشاره به وضعیت مطلوب شهرک های بازی سطح کشور افزود: در سال گذشته 17 هزار بازرسی وسایل تفریحی و بازی در کشور صورت گرفت که 823 مورد آن مربوط به استان بوشهر بود.

پرویز درویش ادامه داد: 700 میلیون تومان اعتبار جهت تجهیز زمین های بازی اختصاص داده شد که سهم بوشهر از این میزان، مبلغ مناسب و قابل ملاحظه ای بود.

مدیر کل استاندارد استان بوشهر نیز از سرمایه گذاری 1200 میلیارد ریالی در آزمایشگاه های استاندارد این استان خبر داده و افزود: در حال حاضر 58 آزمایشگاه همکار استاندارد با اعتبار سرمایه گذاری 1200 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در این استان راه اندازی شده اند که در نهایت موجب اشتغال زایی 700 نیروی لیسانس به بالا شده اند.

محمد رحیم بهره مند افزود: رونق اقتصادی یکی از نتایج اعتماد و حمایت از بخش خصوصی و راه اندازی آزمایشگاه های همکار استاندارد بود که موجب شده امروز بیش از 95 درصد کالاهای تولیدی، صادراتی و وارداتی در خود استان مورد ارزیابی قرار گیرند.

image_pdfimage_print