کوتاه از استاندارد :

دوره‌ی آموزشی «تربیت فرزندان در فضای مجازی» برگزار گردید+تصاویر

دوره‌ی آموزشی تربیت فرزندان در فضای مجازی در اداره کل استاندارد بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر:این دوره آموزشی با حضور استاد محترم سرکار خانم دکتر انبارکی از پلیس فتا در محل سالن اجتماعات اداره کل استاندارد برگزار گردید.

اکنون نسل کنونی در شرایطی قرار دارد که استفاده از رایانه و به خصوص اینترنت در زندگی شان اجتناب ناپذیر است. در میان فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی که ساختار اطلاعاتی جوامع امروز را تغییر داده اند، رسانه اینترنت که فضای مجازی را درزندگی واقعی انسان وارد کرده، از ویژگی های خاصی برخوردار است و تأثیرگذاری آن در بخش های مختلف زندگی انسان، روزبه روز در حال افزایش است. شبکه اینترنت به نوعی توانسته همه رسانه های نوین را در خود جای دهد. اینترنت به علت دارا بودن ویژگی های خاصی مانند دسترسی به فضای مجازی سرگرمی و تفریحی، ظرفیت بالای نگهداری اطلاعات، قابلیت استفاده گسترده از بایگانی های عظیم و غنی رسانه های متنی، صوتی و تصویری، تعامل دوسویه، تمرکز زدایی، چند رسانه ای بودن، جمع زدایی، عدم پایبندی به زمان و سرعت دسترسی به اطلاعات بدون کنترل، فرزندان را بیشتر از رسانه های دیگر به خود جلب نموده است. این ابزار به خودی خود می تواند رقیبی برای والدین محسوب شده و فرزندان را از بسترهای تربیتی والدین جدا سازد. آنچه در این عصر برای والدین مهم است، آشنایی با مبانی تربیت اسلامی و توجه به چالش های تربیتی این ابزار مدرن است.                         

گفتنی است طی این دوره، 50 نفر از همکاران اداره کل، آموزش دیدند. با توجه به مدت زمان آموزش، 500 نفر ساعت آموزش در این دوره منظور گردید.

 

image_pdfimage_print