کوتاه از استاندارد :

فراخوان مسابقه شعر سازمان ملی استاندارد

شعر میراث ارزشمند ایرانیان است که همواره بدان بالیده اند و با آن بر صدر هنر و ادبیات جهان نشسته اند. هر کجا که شعر جاری شده است در پی آن شعور و شرافت و پیشرفت نیز آمده است و اذهان ملت فرهنگ پرور ایران را منور کرده است. این ذوق زیبا و ظرفیت فرهنگی تاریخی ایرانیان محمل خوبی برای تهییج و تعالی و کار و تلاش و همدلی در جامعه است.

بر همین اساس، دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران، اقدام به برگزاری «مسابقه سرایش شعر سازمان ملی استاندارد» کرده است. از شاعران خوش ­ذوق ایران دعوت می­ کنیم با سرایش شعرهای موضوعی و خلاقانه خویش در تولید ادبیات موزون به منظور استفاده در مناسبت ها و رویدادهای فرهنگی تبلیغی مشارکت فرمایند.

زمان مسابقه

شاعران گرانقدر حداکثر تا 10 تیرماه فرصت خواهند داشت شعرهای پیشنهادی خود را از طریق ایمیل publicrelation@isiri.gov.ir ارسال کنند. ذکر نام و نام خانوادگی، محل تولد، مدرک تحصیلی، شماره تلفن و ارسال یک قطعه عکس الزامی است.

تعداد اشعار

هر یک از شاعران گرانقدر می ­توانند یکبار ایمیل ارسال کنند و در ایمیل ارسالی حداکثر 3 قطعه شعر بفرستند. ایمیل ها یا شعرهای اضافی حذف خواهد شد.

داوری مسابقه

پیشنهادهای دریافتی توسط جمعی از اساتید ادبیات و شاعران معاصر بررسی و بهترین ها انتخاب و معرفی خواهند شد.

جایزه مسابقه

به شاعران گرانقدری که اشعار آنها به انتخاب هیات داوران رتبه­ های اول تا پنجم را کسب کند جوایز ارزشمندی تعلق خواهد گرفت و شعرهای ارسالی نیز در مجموعه ای منتشر خواهد شد.

ویژگی شعرهای ارسالی

  • ترجیحاً در قالب های کوتاه (تک بیت، دو بیتی، رباعی، غزل یا قطعه) سروده شوند.
  • جامع و دربرگیرنده مهم ترین مفاهیم مستتر در نشان استاندارد (استانداردسازی، ارزیابی انطباق، تایید صلاحیت و اندازه شناسی) باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرح وظایف و عملکرد سازمان ملی استاندارد می توانید به پرتال سازمان به نشانی isiri.gov.ir مراجعه یا با شماره 88889801 تماس بگیرید.
  • ساده و قابل فهم برای همه باشد.
  • شعرهای کلاسیک به لحاظ فنی دارای قواعد وزنی و ساختار شعر کلاسیک ایرانی باشد.
  • شعرهای نو و کوتاه، از قواعد فنی سرایش شعر نو برخوردار باشد.
image_pdfimage_print