کوتاه از استاندارد :

رییس پژوهشگاه استاندارد ایران: اهمیت اندازه شناسی در مقوله حمل و نقل غیر قابل انکار است

حسن سرشتی در همایش روز جهانی اندازه شناسی با اشاره به پیشینه و قدمت اندازه شناسی اظهار کرد: تمام امورات به نوعی مبتنی بر علم اندازه شناسی است.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان ملی استاندارد ایران همواره بر تفکر به روز تاکید دارند، افزود: اندازه شناسی در مبحث و مقوله مهم استاندارد بحث جامع و گسترده ای است‌.

رییس پژوهشگاه استاندارد ایران بیان کرد: برای ادامه بقا به معیار اندازه گیری نیازمندیم و اهمیت اندازه شناسی در مقوله مهم حمل و نقل غیر قابل انکار است.

وی با تاکید بر اینکه برای ساخت خودرو به ۳۰ هزار قطعه نیازمند هستیم، تصریح کرد: با افزایش تعداد قطعات خودرو در ساخت وسیله ضریب خطا و آسیب پذیری افزایش چشمگیری پیدا می کند.

سرشتی با بیان اینکه اندازه گیری در ساخت محصولات مختلف از جمله خودرو نظیر بررسی مقاومت حائز اهمیت است، گفت: ۳ استراتژی مهم در رابطه با مبحث اندازه شناسی در سند ۵ ساله افق ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

رییس پژوهشگاه استاندارد ایران با اعلام اینکه اقتصاد، فناوری و سلامتی انسان از جمله موارد مهم یاد شده در خصوص اندازه شناسی و عدد گذاری است، افزود: اخیرا با مرکز اندازه شناسی تفاهم نامه ای در قالب ۱۲ پروژه تدوین کرده ایم.

image_pdfimage_print