کوتاه از استاندارد :

زیتون شور شیشه ای با علامت sunday جعلی است

محمد رحیم بهره مند، مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: زیتون شور شیشه ای با علامت sunday فاقد علامت استاندارد بوده و علامت استاندارد درج شده بر روی آن جعلی است.

وی افزود: در بازدید کارشناسان این اداره کل که از مراکز عرضه استان بوشهر انجام گرفت زیتون شور شیشه ای با علامت تجاری Sunday به نشانی کیلومتر 2 جاده جهرم، شیراز با علامت استاندارد و کد ده رقمی 8341889921 مشاهده شد که طی استعلام های صورت گرفته مشخص شد این مارک مربوط به محصول آب معدنی تولید شده در استان دیگری است.

مدیر کل استاندارد استان بوشهر اضافه کرد: با تلاش کارشناسان استاندارد، این محصول در فروشگاه هایی که پیش از آن مورد بازرسی قرار گرفته و اخطارهای لازم به آن ها داده شده بود، جمع آوری شد ولی با توجه به عرضه آن در سطح وسیعی از شهر بوشهر، در صورت مشاهده در سطح بازار،  نسبت به جمع آوری آن اقدام می شود.

بهره مند با اشاره به اجرای طرح طاها در سطح کشور، خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح، کالاهای فاقد علامت استاندارد کمتر در بازار مشاهده می شود ولی متاسفانه برخی واحدهای سودجو اقدام به درج علامت استاندارد و کد جعلی بر روی محصولات می کنند.

وی در پایان تاکید کرد: تمامی مصرف کنندگان در هنگام خرید به علامت استاندارد و کد ده رقمی درج شده روی محصول توجه و از صحت علامت استاندارد با ارسال کد مربوط به سامانه 10001517 اطمینان حاصل نمایند.

image_pdfimage_print