کوتاه از استاندارد :

راهیابی نماینده سازمان ملی استاندارد ایران به هیات مدیره فنی ایزو

مژده روشن طبری، پژوهشگر سازمان ملی استاندارد ایران، موفق شد، یکی از پانزده کرسی هیات مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد ( ISO ) را برای جمهوری اسلامی ایران کسب کند.

 به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل: سازمان بین المللی استاندارد که بزرگترین سازمان تدوین کننده و منتشر کننده استاندارد های بین المللی در جهان است با همکاری 162 کشور جهان از طریق کمیته های فنی، استاندارد های بین المللی را تدوین و راه را برای ورود محصولات و خدمات به بازار های جهانی هموار می سازد.

براساس این گزارش، مدیریت کلی امور فنی، برنامه ریزی های استراتژیک، ایجاد ساختار، تشکیل و انحلال کمیته های فنی، تجدید نظر روش های اجرایی مرتبط  و پایش فعالیت های کمیته های فنی  بخشی از وظایف هیات مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد است و تنها پانزده کشورجهان میتوانند به عضویت آن انتخاب شوند.

کشور های جمهوری اسلامی ایران،  آلمان، امریکا، انگلستان،استرالیا، جمهوری کره، جامائیکا، چین، روسیه، ژاپن، سوئد، سوئیس، فرانسه و مکزیک از ابتدای سال 2018 به مدت سه سال عضو هیئت مدیره فنی سازمان بین المللی خواهند بود و یکی از کشور های نروژ یا ترکیه نیز پس از رای گیری مجدد به این اعضا می پیوندند.

image_pdfimage_print