کوتاه از استاندارد :

مدیرکل استاندارد استان بوشهر خواستار شد: اولویت خرید ادارات دولتی با تولیدات استاندارد استان باشد+تصاویر

نشست هم اندیشی با واحدهای تولیدی استاندارد استان بوشهر در راستای معرفی تولیدات با کیفیت استان به مردم و دستگاه های دولتی با حضور مسئولان اقتصادی و فرهنگی استان برگزار شد.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر در این نشست با اشاره به نامگذاری این سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: با حمایت از کالای استاندارد ایرانی و تولیدات سطح استان می توان، زمینه ساز رونق اقتصادی شده و گامی بلند در راستای محقق شدن شعار امسال برداشت.
محمدرحیم بهره‌مند ایجاد فضای فرهنگی جهت خرید کالاهای ایرانی و به ویژه تولیدات استانی را یکی از ملزومات حمایتی از واحدهای تولیدی برشمرد و افزود: کالاها باید با کیفیت بالایی تولید شوند تا مشتری را جذب کرده و بازار فروش مناسبی داشته باشد.
وی ضمن توصیه به الزام ادارات دولتی مبنی بر اولویت دادن به خرید کالاهای مورد نیاز خود از تولیدات استاندارد استان، ادامه داد: واحدهای تولیدی استاندارد نیز جهت فروش محصولات خود به ادارات و سازمان‌های دولتی و نیمه‌دولتی، در سامانه ملی تدارکات ثبت نام کرده و از این طریق، اجناس خود را معرفی و عرضه کنند.
مدیرکل استاندارد استان بوشهر همچنین گفت: آموزش شرکت‌ها جهت استفاده از فضاهای مجازی برای تبلیغات، بازاریابی مدرن، نصب بیلبورد، پخش کلیپ‌هایی از طریق صدا و سیما و الزام ادارات دولتی در خرید کالای استاندارد تولید استان بوشهر و در اولویت دوم کالای ایرانی از جمله عواملی است که می تواند تأثیر زیای در حمایت از تولیدکنندگان استاندارد داشته باشد.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استان بوشهر نیز در این نشست تأکید کرد: انسان سالم و استاندارد همواره مطالبه‌گر کالای سالم و استاندارد است، چرا که در غیر این صورت، سلامتی جسمی، فکری و روحی خود را به خطر خواهد انداخت.
امان‌ا… شجاعی کم بودن درآمدهای جامعه را یکی از دلایل خرید کالاهای دسته چندم دانست و خاطر نشان کرد: در جامعه‌ای با درآمد پائین، کالاهای استاندارد فروش چندانی ندارد، چرا که گران‌تر از کالاهای دسته چندم تولید می‌شوند.
وی افزود: اگر تولیدکنندگان بتوانند، کالاهای با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه نمایند، بازار فروش بهتری نیز خواهند داشت.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر نیز در این نشست گفت: مشکل تولید، مسئله‌ای است که باید با دیدی باز به آن نگاه کرد.
حسین نامور فروش اینترنتی را یکی از راهکارهای فروش بهتر محصولات تولیدی دانست و افزود: بالا بردن کیفیت تولید یکی از نکاتی است که واحدهای تولیدی باید مدنظر قرار دهند.
در این نشست، جمعی از واحدهای تولیدی به بیان مشکلات خود از جمله قیمت بالای تبلیغات، عدم همکاری برخی ادارات و ارگان‌ها در خرید محصولات تولیدی سطح استان و معرفی بهتر کالاها به دانش‌آموزان پرداختند.

image_pdfimage_print