کوتاه از استاندارد :

سه زمین بازی شهر بوشهر در یک قدمی اخذ تأییدیه استاندارد

طی نشستی که با حضور مسؤولان شهرداری و استاندارد در خصوص ساماندهی و استانداردسازی زمین‌های بازی برگزار شد، دو سازمان مصمم شدند تا همکاری‌های دوجانبه را در این زمینه قوت دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ علی عزیزی با اعلام این مطلب گفت: موضوع استانداردسازی زمین‌های بازی متعلق به شهرداری، بسیار مهم است و علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده، پیشرفت خوبی را شاهد نبوده‌ایم، به گونه‌ای که تاکنون فقط ۱۰ درصد از تجهیزات این زمین‌ها مورد بازرسی قرار گرفته است.

معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد استان بوشهر افزود: با توجه به این که استاندارد زمین‌های بازی شامل سه مرحله استاندارد ساخت، نصب و بهره‌برداری می‌شود، شهرداری حتماً در فراخوان‌های خود برای خرید و نصب تجهیزات بازی، مرحله سوم که بازرسی پیش از بهره‌برداری است، لحاظ کند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر فقط ۴ زمین بازی شهرداری مورد بازرسی قرار گرفته که از این تعداد تجهیزات سه زمین در مرحله رفع نواقص و یک قدمی اخذ تأییدیه استاندارد هستند.

عزیزی ادامه داد: به محض رفع نواقص و اعلام شهرداری، شرکت بازرسی مربوطه نسبت به بازرسی نهایی اقدام خواهد کرد و در صورت تأیید این شرکت، گواهی تأییدیه استاندارد برای این صادر خواهد شد.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر نیز گفت: با توجه به این که هیچ شرکت بازرسی مقیم استان بوشهر وجود ندارد، روند استانداردسازی تجهیزات بازی با کُندی پیش می‌رود و انتظار داریم زمینه برای ایجاد یک شرکت بومی یا حداقل یک نماینده مقیم شرکت بازرسی در استان فراهم گردد.

رسول رمضانی ادامه داد: آخرین تجهیزاتی که در زمین‌های بازی نصب شده‌اند مربوط به دو سال پیش هستند و قبل از آن، از قانون اخذ تأییدیه استاندارد حین بهره‌برداری اطلاعی نداشتیم و پس از اطلاع از این قانون، نسبت به لحاظ کردن آن در فراخوان‌های بعدی اقدام کرده‌ایم، چرا که ما نیز دوست نداریم کوچک‌ترین صدمه‌ای به کودکان وارد شود.

وی افزود: جهت پیشرفت مطلوب‌تر استانداردسازی زمین‌های بازی، یک نماینده از طرف شهرداری مأمور خواهد شد تا با همکاری نماینده استاندارد، امور را سریع‌تر پیگیری کنند.

در پایان این جلسه مقرر شد جلسات پایش ساماندهی زمین‌های بازی، به صورت دو ماه یک بار برگزار شود.

image_pdfimage_print