- اداره کل استاندارد استان بوشهر - http://isirib.ir/portal -

برگزاری مستمر دوره‌های آموزشی – ترویجی در زمینه استانداردسازی در روش طراحی و تولید صنعتی مصالح ساختمانی

سرپرست اداره آموزش و ترویج اداره کل استاندارد بوشهر از برگزاری مستمر دوره‌های آموزشی – ترویجی در زمینه استانداردسازی در روش طراحی و تولید صنعتی مصالح ساختمانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمد صفدران با اعلام مطلب فوق، گفت: به دنبال برگزاری مستمر دوره های آموزشی-ترویجی در زمینه استانداردسازی در روش طراحی و تولید صنعتی مصالح ساختمانی برای رشته های مهندسی معماری در استان هستیم.

وی در جمع دانشجویان مهندسی تکنولوژی معماری موسسه آموزش عالی لیان افزود: اداره کل استاندارد استان بوشهر ضمن ارزشمند برشمردن نقش مهندسین  معماری در استانداردسازی مسکن، شهرسازی و جهت بخشیدن ساخت و سازها به سمت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد به ویژه مصالح ساختمانی نوین و مؤثر در افزایش ایمنی ساختمان‌ها در مقابل زلزله، خواهان تداوم و استمرار برگزاری دوره‌های آموزشی-ترویجی در زمینه استانداردسازی در روش طراحی تولیدی صنعتی مصالح ساختمانی برای رشته های مهندسی معماری در استان است.

سرپرست اداره آموزش و ترویج اداره استاندارد به ضعف مهندسی معماری در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: مهندسی معماری در چند دهه اخیر بسیار مهجور مانده بود که خوشبختانه با درایت مسؤولان امر کشوری و استانی و پشتکار مهندسان کارآمد این رشته در حال تثبیت جایگاه خود می‌باشد.

وی در ادامه به تشریح وضعیت کنونی معماری در استان و نیاز به تغییرات اساسی در طراحی‌های فعلی با استفاده از روش‌های طراحی نوین، نوگرایی و هنرهای زیبا در کنار زنده نگه داشتن معماری بومی استان و صیانت از معماری ایرانی اسلامی پرداخت و گفت: خواسته ما از دانشجویان این است که با افزایش مطالعه و فعالیت خود در این زمینه، به جهش معماری استان کمک کنند.

صفدران به جایگاه و نقش استاندارد در روش طراحی و تولید صنعتی پرداخت و مهندسین معماری را در جهت بخشیدن به استفاده از مصالح ساختمانی نوین صنعتی، مهم برشمرد و تصریح کرد: مهندسین معماری می‌توانند با مطالعه و شناخت مصالح نوین صنعتی، طراحی‌های خود را بر اساس آن‌ها پیاده‌سازی نموده و به خروج مصالح سنتی  که اغلب به لحاظ وزنی سنگین و فاقد انطباق با استانداردهای مربوطه تولید می‌شوند، کمک کنند.

image_pdf [1]image_print [2]